1. Ana Sayfa
 2. Geleceğin Yazarları

BANA GÖRE ÖĞRETMEN

BANA GÖRE ÖĞRETMEN

Bana göre öğretmen anadır. Tüm samimiyeti ile çocuklarına (öğrencilerine) doğru şeyler yapmayı öğretir. Onları korur kollar. Onlara zarar gelmemesi için elinden gelen yapar. Onlara merhamet gösterir. 

Bana göre öğretmen babadır. Çocuklarına (öğrencilerine) sahip çıkar. Onlara kol kanat gerer. Bir hata yaptıkları zaman onları uyarır. Onları takip eder. Onların davranışlarını izler. Öğretmen, aile içindeki bu iki rolü sahiplenir. Sınıfın bir aile olma nedeni de budur zaten.                                                  

Bana göre öğretmen güneştir. Yayabildiği kadar bilgi yayar. Güneşin ışık yaydığı gibi. Isıtabildiği kadar ısıtır çocuğun içini. Güneşin bizi ısıttığı gibi.                                                  

Bana göre öğretmen ağaçtır. Öğretmenin kökleri de bir zamanlar öğretmenlik yapan kişilere dayanmaktadır. İkisi de bir zamanlar fidandır. İkisi de kendi yetiştirdikleri meyveler sayesinde nesillerini sürdürmektedir. Ağaç verdiği meyvenin tohumuyla öğretmen yetiştirdiği öğrencinin büyüyüp öğretmen olmasıyla…                                                                              

Bana göre öğretmen çiftçidir. Yıllarca emek verip öğrenci yetiştirir. Verdiği emekler hiçbir zaman boşa gitmez. Çiftçinin emekleri sonunda meyve sebze alması gibi.                                         

Bana göre öğretmen bir çiçektir. Öğrencilerinin negatif duygularını çekip alır, her zaman iyi düşünmesi, iyi olması için çalışır. Tıpkı çiçeklerin fotosentez yoluyla havayı temizlemesi gibi temizler öğrencinin içini. 

Bana göre öğretmen mühendistir. Yepyeni bir nesil tasarlar ve inşa eder. Mühendisin ev tasarlayıp inşa etmesi gibi. ÖĞRETMEN benim gözümde hayattır. Çünkü bir çocuğun öğretmenden aldığı eğitim öğretim onun bütün hayatını etkileyecektir.                                    

Hayatıma değer katan bütün öğretmenlerime teşekkürler…     

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. 3 sene önce

  Öğretmenleri gayet güzel bir şekilde anlatmış öğretmenim.
  Öğretmenler dost arkadaş gibi.

 2. Öğretmen bir sevgi ve şefkat güneşidir. Her gün hem öğrencilerine hemde ebeveynlerine doğup batar. Sonra her sabah tekrar doğar.

Yapılan Yorumlar
 1. 3 sene önce

  harikalar

 2. Öğretmen bir sevgi ve şefkat güneşidir. Her gün hem öğrencilerine hemde ebeveynlerine doğup batar. Sonra her sabah tekrar doğar.

 3. 3 sene önce

  öğretmen bir melek gibidir aynı anne babalar gibi kocaman kanatları ile öğrencilerini korur.

 4. 3 sene önce

  Çok güzel olmuş Sudenaz eline sağlık

 5. 3 sene önce

  Öğretmenleri gayet güzel bir şekilde anlatmış öğretmenim.
  Öğretmenler dost arkadaş gibi.

 6. 3 sene önce

  Harika

 7. 3 sene önce

  harika benim gözümdede öğretmen böyle

 8. 3 sene önce

  çok güzel bir yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir