1. Ana Sayfa
 2. Kitap Yorumlama
 3. “Bidur’un Olabilemez Maceraları” Kitabını Değerlendiriyoruz

“Bidur’un Olabilemez Maceraları” Kitabını Değerlendiriyoruz

featured

Yazar Alaaddin Beken’in “Bidur’un Olabilemez Maceraları” kitabını okuyan öğrencilerimizle değerlendiriyoruz. Kitap hakkında yorumlarınızı sadece “Beğendim, Güzel bir kitaptı, Beğenmedim.” şeklinde değil, ayrıntılı olarak yazmanızı istiyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (72)

Popüler Yorumlar
 1. 11 ay önce

  Sadece Bidur ‘un yaptıkları biraz eğlenceliydi oysaki o kadar heyecanlandırmadı beni.

 2. İrem Akdaş
  12 ay önce

  kitap gerçekten güzel okuması çok akıcı oldu benim için biraz eğlenceli olması zevkliydi okurken zevk aldım, ve hikaye side çok güzel. Ben beğendim .

Yapılan Yorumlar
 1. hasan gümüş
  12 ay önce

  Ben hasan gümüş kitabı çok beyendim.Yazarın bizle konuşması sanki yazar yanımızda bize hayatını anlatıyor. Hem beni çok güldürdü. Herkes okumalı bence

  • Elif nur Aydın
   12 ay önce

   Kitap biraz yaşımızdan küçükler için olduğunu düşünüyorum basitti okurken sıkıldım maceraları macera değildi bence basit bir hikayeydi pek fazla beğenmedim.

 2. 12 ay önce

  Yani aslında biraz basit bence. Çokta macera yok ama olsun yinede eğlenceli bir kitap

 3. 12 ay önce

  Biraz basit bence de ama okuması keyif verici.

 4. 12 ay önce

  3. bölüm olmasaydı daha iyi olabilirdi. Bence bizim yaşımıza uygun değil ama genel olarak okuması keyif verici bir kitap

 5. 12 ay önce

  Kitabı bir günde bitirdim kitabı bazı yerlerde vurgu yapması çok güzel olmuş.Herkese tavsiye ederim , hem çok komik hem de eğlenceli.

 6. İrem Akdaş
  12 ay önce

  kitap gerçekten güzel okuması çok akıcı oldu benim için biraz eğlenceli olması zevkliydi okurken zevk aldım, ve hikaye side çok güzel. Ben beğendim .

 7. 12 ay önce

  BEN KİTABI ÇOK HEYECANLI BULDUM VE HEYECANLI BİR ŞEKİLDE OKUDUM KİTABI ÇOK BEĞENMEMİN NEDENİ BİDUR UN YARDIMSEVER OLMASI .

 8. İrem Akdaş
  12 ay önce

  Bidur’un olabilemez maceraları: Bir yeri seviyorsak,o yerde mutluyuz.
  Bir yeri sevdiren varsa,onunla mutluyuz.

 9. İrem Akdaş
  12 ay önce

  Bidur’un olabilemez maceraları: “Bir yüz gülmüyorsa ondan daha güzeli yoktur.”

 10. 12 ay önce

  Kitap güzel ve eğlenceli bir kitap.

  • 12 ay önce

   Kitabı çok beğenmedim çünkü bence yaşımızdan küçükler için olduğunu düşünüyorum ve basit Bi kitapti ama okuması keyifliydi en çok sevdiğim yeri sanki yazar bizimle konuşuyormuş gibiydi ama daha güzel olabilirdi

 11. Kitap çok güzeldi. Çok hoşuma gitti .Bir günde bitirdim

 12. 12 ay önce

  Kitap çok maceracıydı .Bi dur ismini hareketlliliğiyle hak ediyor .Kitap çok güzel.Zaten maceracı kitapları ben severim …

  • 12 ay önce

   Maceraları çok basit kalmış bizden daha küçükler için yazılmış sanki yazar yanımda benimle konuşuyorm gibi hissettim tercih edilebilir bir kitap bence en sevdiğim kısımları ispiyoncu ablam öznel düşünce bildiren ablam bunun gibi lakaplar içeren yerler benim çok hoşuma gitti.

 13. 12 ay önce

  Kitabı okurken hiç heyecanlanmadım.Macera da yoktu ama esprileri komikti.Anlatımı güzeldi.Basit ama güzeldi

 14. 12 ay önce

  kitap çok keyif vermedi.Heyecanlı değildi ve sürükleyici değildi

 15. 12 ay önce

  Kitap kısa ve çocuk kitabıydı ama bence çok eğlenceliydi bidur’un bizle konuşması ve bizi görüyor gibi olması hoşuma gitti. Komik ve eğlenceli maceralar vardı.

 16. 12 ay önce

  Kitap akıcıydı ve biraz kısaydı.Yazar bizimle konuşuyormuş gibi geldi.Güzel bir kitaptı.

 17. 12 ay önce

  Merhaba, kitabı beğendim ama bazı yerlerde yaşımızdan küçük arkadaşlarımıza hitap eden bölümler vardı . Kitap eğlenceli bazı yerleri komik, bazı yerleri akılda kalıcı, dedesi bazı yerlerde öğüt veriyor.Karakterin, annesine , babasına ve bazı kişilere hitap şeklini beğenmedim sayfa 48 ( susmayan ablam )bir sonraki sayfada 49 ( vicdan azabı çeken ablam ) bunlar gibi ( bunlara kafam takıldığı için söyledim. )
  Kitabın,en beğendiğim bölümü ise 2. bölüm yani konuşmak ne kadar zor olabilir ki bölümü bence kitabın en eğlenceli bölümüydü. Sayfa 26 , 27 , 28 , 29 , 30 bana göre en eğlenceli sayfalardı 26. sayfa Bilgin dedem : Bu çocuk neden konuşmuyor biliyor musunuz ? Çünkü hiç yerinde durmadığından ve hiçbir cümleyi baştan sona dinleyecek kadar sabit kalamadığından… İşte bu yüzden konuşamıyor . ‘ yani kitap eğlenceli ilk cümlemde dediğim gibi bazı yerleri yaşımızdan küçük arkadaşlarımıza hitap eden bölümler olması dışında komik dedelerin birbirleriyle eğlenceli diyologları olması . Kitabı yazan Alaaddin Beken beyfendi ye ve sevgili öğretmenim Erkin Saçar ‘ a bize bu kitabı okuttuğu için ve yazan Alaaddin beyfendi ye teşekkür ediyorum .

 18. 12 ay önce

  Kitap yaşımızın altında olduğunu düşünüyorum ve biraz sıkıcı yazılmış ama eğlenceli ve bazı bölümleri güzeldi

 19. 12 ay önce

  Herkes basit falan demiş. Sıkıldım falan demiş ama ben beğendim. Anlatımı samimiydi. Ve okurken sıkılmadım. Bence güzel. Hacker Selim de basitti. Ama kimse çok basitti sıkıldım demedi.

 20. 12 ay önce

  Kitabı pek beğenmedim.Sıkıcıydı ve basitti. Daha güzel bir kitap olabilirdi ve sürükleyici değildi.Maceralar da macera değildi.

 21. 12 ay önce

  Bence güzel bir kitaptı ama maceralar pek maceraya benzemiyordu. Ve yaşımıza uygun değildi bence.

 22. 12 ay önce

  kitabı çok sevdim espireleri çok komik ve bazı yerlerinde ”ablam” yerine “açık unutulmuş televizyon ablam” gibi espiriler var çok komik ve ne düşündüğünü tahmin etmeye çalışıyor “anladım derdinizi” gibi sanki bir insanla konuşuyomuş gibi hissetttim böyle benzer yerlerde

 23. 12 ay önce

  Kitap bize göre değil de bizden daha küçükler için bence. Biraz sıkıcı ve basit ilerliyor. Pek eğlenceli gelmedi bana.

 24. 12 ay önce

  Kitap genel manada güzel bir kitap biraz eğlenceli fakat bizim seviyemizi altında Bi kitap gibi daha çok küçük sınıflara hitap ediyor genel olarak güzel bir kitap

 25. Onur Yıldız
  12 ay önce

  Kitap benim okuma zevkime uzak ama zaman geçirmek için tercihler arasına koyulabilecek bir kitap. Ve daha çok 8-9 yaşa hitap eden bir kitap olduğunu düşünüyorum .

 26. 12 ay önce

  Kitap eğlenceli ve okunmasını tavsiye ederim ama macera olarak pek bir şey yok.Bence kitap yedinci sınıfa hitap etmiyor.

 27. 12 ay önce

  Kitabın anlatımı eğlenceliydi fakat maceraları basit olmuş.Anlatım yaparken konudan konuya geçmese daha çok sevebilirdim .

 28. 12 ay önce

  Kitabı ben beğendim sonuçta macera kitabı bi dur isminden yola çıkarak yaramazlığı ve hareketleriyle ön plana çıkan ve maceraperest hayatıyla güzel bir çocukluk geçirdiğini fakat biraz daha sakin bir çocuk olsa daha da iyi olabileceğini düşünüyorum fakat bence kitap biraz daha uzun ve bizden daha küçük yaşıtlarımıza hitaben olsa biraz daha güzel olabilirdi.

 29. 12 ay önce

  Ben kitabı çok beğenmedim çünkü macera macera benzemiyordu ve yaş seviyesi bize göre uygun değildi.

 30. 12 ay önce

  Kitabı okurken gözlerim yoruldu yazıları çok büyüktü. Kitap güzel beğendim lakin ama sanki bizden küçük arkadaşlarımız için yazılmış bir kitaptı. Farklı maceralar yaşamış ancak kitap bana göre değildi. 7-10 yaşları arasında olanlar için önerebileceğim bir kitap. TEŞEKKÜRLER.

 31. 12 ay önce

  Kitap çok güzeldi.Ben en çok Bidur’un dedesinin dediği cümleyi çok sevdim “kızım, hurdacıya bir makine değil, geçmişinin 3’te 2’sinin 5 yıl fazlasını vermişti” bence bu söz çok güzeldi.

 32. 12 ay önce

  Bence kitap biraz yaşımızdan küçükler için.Bilgi verici değil eğlenceli bir kitap

 33. 12 ay önce

  Maceraları çok basit kalmış ve bizden daha küçükler için yazılmış ama hoşuma gitti sanki yazar yanımda benimle konuşuyormuş gibi hissettim bence güzel bir kitap.

 34. 12 ay önce

  Maceraları çok basit kalmış bizden daha küçükler için yazılmış sanki yazar yanımda benimle konuşuyorm gibi hissettim tercih edilebilir bir kitap bence en sevdiğim kısımları ispiyoncu ablam öznel düşünce bildiren ablam bunun gibi lakaplar içeren yerler benim çok hoşuma gitti.

 35. 12 ay önce

  Maceraları ilgimi çekmedi bizden daha küçük kişiler için yazılmış sanki yazarla sohbet ediyormuş gibi hissettim ailesine taktığı lakaplar mesela ispiyoncu ablam , ümitsiz annem yerleri güzel bir kitap ama yinede çok tercih etmem.

 36. 12 ay önce

  Kitabı beğendim güzeldi hoş vakit geçirdim fakat biraz bizim yaşımızdan küçükler için uygun olduğunu düşünüyorum.

 37. 12 ay önce

  Kitabı okurken gözlerim yoruldu yazıları çok büyüktü. Kitap güzel beğendim lakin ama sanki bizden küçük arkadaşlarımız için yazılmış bir kitaptı. Farklı maceralar yaşamış ancak 7-10 yaşları arasında olanlar için önerebileceğim bir kitap. Kitabı sevdim.
  TEŞEKKÜRLER.

 38. 12 ay önce

  Kitap guzel ve eğlenceli. Ama biraz küçük yaslara uygun oldugu için birazda sıkıcıydı. Ayni zamanda ama isimleri çok güzel ve komik. Yazar bir şey anlatırken başka bir konuya giriyor ikide bir değiştiriyor bu yüzden anlattığını anlamak biraz zor . Ama yinede eğlenceli ve güzel bir kitap.

 39. 11 ay önce

  Bence kitap çok maceralı. Zaten adından anlaşılıyor maceralı ve akıcı bir kitap olduğu. Ve gerçekten o maceralara ben de gittim sanki bir rüyada gibi hissettim kitabı okurken. Teşekkürler 🙂

 40. 11 ay önce

  Kitap komik bir kitap ama çok zevkli değil

 41. 11 ay önce

  Kitap biraz daha küçük yaşlı kardeslerimizin için bence ama yinede sevdim bu kitabı

 42. 11 ay önce

  Kitabı yaşı küçük olanlar da rahatlıkla okuyabilir ve ayrıca yazarın dili rahat ve sanki o hikayenin içindeymişiz gibi hissettiriyor bence güzel bir kitaptı.

 43. 11 ay önce

  Kitabı yaşı küçük olanlar da rahatlıkla okuyabilir ve ayrıca yazarın dili rahat olduğu için ben bu hikayeyi beğendim.

 44. 11 ay önce

  Kitapta çok hareketli olan Bidur`un küçükken yaşadığı olayları anlatıyor. “BENCE GÜZELDİ.”

 45. 11 ay önce

  Kitap kısa ama eğlenceliydi beğendim kitabi

 46. 11 ay önce

  Güzeldi bir oturuşta bitirilebilecek bir kitap. Eğlenceli ve komikti. Espriler ve başlarından geçenler insanı güldürüyor. Biraz basit ama yinede güzel gülmenin ve mutlu olmanın tadını çıkarttım

 47. 11 ay önce

  Kitap güzel ve biraz maceralıydı.Ve bu tarz kitaplara severim.

 48. 11 ay önce

  Bana göre kitap sürükleyici değildi ama yazar bana Bidur’un nasıl biri olduğunu hissettirdi.

 49. Ben furkan donmez kitabi okumak keyif veriyor hem yazarin bizimle konusmasi ben okurken kitabi cok sevdim bence herkez bu kitabi okumali.

 50. 11 ay önce

  Ben Furkan Dönmez kitap cok guzel hem bence macera dolu ben kitabi okurken cok kendimi heyacanli hissettim ben cok begendik kitabi ve bana sorarsaniz bence herkez kitabi okumali

 51. 11 ay önce

  Sadece Bidur ‘un yaptıkları biraz eğlenceliydi oysaki o kadar heyecanlandırmadı beni.

 52. 11 ay önce

  Kitap bizim yaşıtlarımıza hitap etmiyor ama okuması gayet güzeldi, kitap hızlı bir şekilde bitti az sayfalı olmasına rağmen gayet iyiydi.

 53. 11 ay önce

  Bence keyifli bir kitaptı.Üstünde düşünülmesine çok gerek olmayan kitaplardan.Okurken sıkılmadım ve konudan konuya atlaması da samimi bir dil kullanması da beni rahatsız etmedi.Ama bence hiçbir hikayesi tam bir macera değildi, sadece basit anılardı.

 54. 11 ay önce

  Kitap güzel ama okurken beni tahtmin etmedi kitap birazcık daha uzun olsaymış en azından macera denilince yarısından fazla macerası olmalıydı ama yinede iyidi

 55. 11 ay önce

  Bence kitap güzel keyif verici bir kitaptı.

 56. 11 ay önce

  Ben okurken aşırı eğlendim. Kitabı arkadaşlarıma önermiştim. Onlar da kitabı okuduktan sonra çok eğlendiklerini söylediler.

 57. 11 ay önce

  Ben de bu kitabı basit buldum pek fazla yaşımıza uygun olmadığını düşünüyorum ve yaşadığı maceralarını da çok macera gibi bulamadım. Kitap bana pek uymadı

 58. Hüseyin Arda Güven
  11 ay önce

  Bence kitap küçük çocuklar için bizim yaşımız için biraz basit o yüzden kitabı çokta beğenmedim.

 59. Hüseyin Arda Güven
  11 ay önce

  Kitap çok güzeldi okuduğumda duygulandım umudun her yerde gerekli olduğunu hiçbir şeyden vazgeçmemenin ve her ne olursa olsun hayallerin önemli olduğunu anlatmış.

 60. Hüseyin Arda Güven
  11 ay önce

  Kitap çok güzeldi okuduğumda duygulandım umudun her yerde gerekli olduğunu hiçbir şeyden vazgeçmemenin ve her ne olursa olsun hayallerin önemli olduğunu anlatmış

 61. 11 ay önce

  Kitap gayet eğlenceli ve sıcak yaklaşımı var fakat yaşımıza pek uygun değil bence.

 62. 11 ay önce

  Kitap çabuk bitti açıkçası beni sarmadı

 63. 11 ay önce

  Ben bu kitabı bana göre çok çocukça ve çok karışık buldum. Yazar keşke biraz daha uzatsaymış. Kitabın konusu güzel düşünülmüş ve bizim kendi ailemizi andırdığı için beğendim.

 64. 11 ay önce

  Kitabı beğenmedim küçükler için güzel olabilir

 65. Öğretmenim bence kitap hep kendini tekrarlıyor(ben Bidur hiç duramam ,ablamın çenesi hiç susmaz,tuvalete düştüm vs. vs.)ama okurken hiç sıkılmadım çünkü kitap fazla şamata gır gır o yüzden okuyucuyu eğlendiriyor ve zaman geçirmek için ideal ama bence bu kitap 3. ve 4. sınıfa giden fazla bilgi istemeyen kardeşlerimiz için yapılmış kitap güzel eğlenceli ama fazlasıyla kendini tekrarlıyor.

 66. 11 ay önce

  Bana kitap biraz yaşımıza uygun değil gibi geldi. Ama onu saymazsak normalde okunulablir. Sevdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir