1. Ana Sayfa
  2. Kitap İncelemeleri

“BİR HAYALİ’N PEŞİNDE” ÇOCUK KİTABIM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELİYOR

“BİR HAYALİ’N PEŞİNDE” ÇOCUK KİTABIM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELİYOR

BİR HAYALİ’N PEŞİNDE

Yolculuk Başlıyor…

 8 – 12 Yaş

Macera – Hikâye

ARKA KAPAK YAZISI

Bir solukta bitireceğin ve okuma alışkanlığını geliştirecek muhteşem bir kitap ile tanışmaya hazır mısın?

Kahramanımız Hayali, hayallerini gerçekleştirmek için macera dolu bir yolculuğa çıkıyor. Bir o kadar da eğlenceli olan bu yolculukta senin de ona eşlik etmeni istiyor. Bu kitabın bir kahramanı da sensin. Hayali, bu kitapta sana da sorular soruyor ve yanıtlamanı istiyor. Bunun için de sana ait olan boş sayfalar var.

Hayali, Atlas Bonbon, Bilal Golgol ve Pati’nin merak uyandıran bu yolculuklarında sen de onlara katıl.

Herkesin hayalleri vardır. Eminim senin de öyle. Bu yolculuğun sonunda bakalım senin hayallerinde ne gibi değişiklikler olacak? Çok merak ediyorum. Hazırsan yolculuk başlıyor.

Bir Hayali’n Peşinde isimli çocuk kitabım genel olarak 8 – 12 yaş öğrencilerimizin okuyabileceği düzeyde bir kitap. 2, 3, 4, 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimiz severek ve rahatlıkla okuyabileceklerdir.

Kitabımda öğrencilerimizin hayal dünyasını genişletmeyi, hayaller kurmalarına ve bu hayallerinin peşinden gitmelerine yardımcı olmayı, arkadaşlık, birlik beraberlik, mahalle kültürü, ailede okuma kültürü ve sağlıklı iletişim, araştırıcı ve meraklı olma, girişimcilik, özgüven, sevgi, yardımseverlik, işbirliği vb. değerleri işlemeye çalıştım.

Kitabımı değerler eğitimi kapsamında da Türkçe ve ilkokullarda hayat bilgisi, ortaokullarda sosyal bilgiler derslerimizin temaları kapsamında da öğretmenlerimiz öğrencilerine okutabilirler. Yine kitabımın çocuklarımızın sözcük dağarcığını geliştirmesini özellikle amaç edindim. Özenle seçtiğim sözcükler ile bilmedikleri kelimeleri araştırma, eş anlamlarını bulma, deyimleri ve cümleye kattığı anlamları araştırma etkinliklerini rahatlıkla öğretmenlerimiz yaptırabilirler. Kitabın içeriğinde öğrencilere sorular sorarak kendilerini ifade etmelerine ve yazma becerilerine katkı sunmayı hedefledim. Çocuklar kitabın kahramanı olunca kitabı sahiplenme duyguları da artıyor. Kitabın sonuna koyduğum 20 soruluk test ise kitap sonrasında öğrencilerimizin okuduğunu anlama becerilerini ölçmeye imkân tanıyor.

İlginizi Çekebilir
OKUMAK-UZERINE

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Öğretmenim gerçekten dört gözle kitabınızı bekliyoruz hayırlısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir