ERKİN SAÇAR (Eğitimci Yazar – Bir Hayali’n Peşinde ve Liderim Öğretmenim kitaplarının yazarı), Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Edirne Keşan Kurtuluş İlköğretim Okulunda okudu. Bu okuldaki Türkçe Öğretmeni Bahire YILDIRAN’ın ilgi ve motivasyonu ile kitaplarla yoğun mesai harcamaya, çokça kitap okumaya başladı ve kendisine tek hedef olarak henüz 6. sınıfta iken Türkçe öğretmenliğini belirledi. Lise öğrenimini Edirne Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesinde tamamladı. Liseden mezun olan Saçar, aynı yıl Amasya Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Üniversiteden bölüm birincisi olarak mezun olan yazarımız, girdiği KPSS’de de alan sıralamasında ilk 300’de yer alarak ilk tercihi olan Tekirdağ Kapaklı Ortaokuluna atandı. Sırasıyla Tekirdağ Kapaklı İmam Hatip Ortaokulu, Ağrı Patnos Andaçlı Ortaokulu, Kapaklı Belediyesi Ortaokulu ve Kapaklı Yıldızkent Ortaokulunda görev yaptı. Yazarımız halen Yıldızkent Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Eşi Özlem Saçar da Kapaklı İrfan Fatma Mandalı İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Yazarımızın 30 Mart 2019 tarihinde doğmuş Ulaş ve 23 Aralık 2022 tarihinde doğmuş Utku isimli iki erkek çocuğu bulunmaktadır. 2018 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansa başlayan Saçar, 2020 yılı Ocak ayında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2021 yılı Eylül ayında Amasya Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü tezli yüksek lisansına başlayan Saçar, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Ayrıca öğrenci koçluğu alanında da eğitim alan yazarımız, sınava hazırlanan öğrencilere yönelik de “Motivasyon ve Verimli Çalışma Teknikleri” konusunda seminerler vermektedir. Eğitime dair yazdığı köşe yazıları ulusal basında Kamuajans haber sitesinde düzenli olarak yayımlanmaktadır.

Yazarımızın ilk kitabı olan ve Eylül 2020’de yayımlanan “Liderim Öğretmenim” adlı eseri, Kasım 2020’de ikinci baskısını yapmıştır. 8 12 yaş çocuklar için kaleme aldığı Bir Hayali’n Peşinde kitabı ise büyük beğeni toplamıştır. Mart 2021’de ilk baskısını yapan bu kitap, Mart 2022’de ise 7. baskıya ulaşarak sadece 1 yılda on binlerce çocuğa ulaşmıştır. Bir Hayali’n Peşinde kitabı şu an 9. baskısını yapmıştır. Yazarımız şu ana kadar 67 farklı ilde yüz yüze veya Zoom üzerinden program gerçekleştirmiştir. 20.000’in üzerinde çocuğun okuduğu kitabın yazarıyla buluşmasını sağlayan yazarımız Türkiye turuna tüm hızıyla devam etmektedir.

İletişim Bilgileri:

Sitede yer alan iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki adreslere mail atabilirsiniz. Sosyal medya Instagram üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yazarımız Instagram hesabını aktif olarak kullanmaktadır.

Instagram: erkinsacarcom

Gmail: [email protected]

İcloud: [email protected]

Seminerleri:

Özellikle salgın süreciyle birlikte İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve okul müdürlüklerinin konuğu olarak çevrimiçi seminerler veren yazarımız binlerce öğrenci, öğretmen ve veliye ulaşmıştır. Seminerleri hâlâ devam eden yazarımızın verdiği bazı seminerler ve hitap ettiği kitleler şu şekildedir:

 • “İlham Veren Öğretmen Olmak”, “Lider Öğretmen Olmak” – Öğretmenler ve İdarecilere
  Yönelik
 • “Motivasyon ve Sınav Kazandıran Teknikler” – 8
  ve 12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik
 • “Etkili Çalışma Teknikleri” – Tüm Öğrenci Gruplarına
  Yönelik
 • “Ailede Okuma Kültürü ve Okumanın Akademik
  Başarıya Etkisi” – Velilere ve Öğrencilere Yönelik