1. Ana Sayfa
 2. Haftanın Sözü
 3. Hayaller Gerçeklerin Yol Haritasıdır

Hayaller Gerçeklerin Yol Haritasıdır

featured

Hayaller Gerçeklerin Yol Haritasıdır.

Hayatta her şey bir hayalle başlar. Beşinci sınıftayken Türkçe öğretmeni olma hayali yüreğime konmuştu. Bugün Türkçe öğretmeniyim. Araba sürme isteğim de hayalim de yoktu. Hele uçaklara ilgim hiç yoktu. Bu yüzdendir ki dört yıl boyunca Amasya’ya uçak yerine otobüsle gitmişimdir. Hayalim ve ilgim olsaydı öncelikle uçakla gitmek için araştırma yapardım muhtemelen. Yazma hayalim vardı, yazar olmak. Bugün yayımlanmış ve yayıma hazırlanan kitaplarım var. Kısacası hayatta ulaşacağımız her şey önce istemekle başlar. Hayalle başlar.

Sana tavsiyem arkadaşım, hayaller kur ve o hayallerine sımsıkı sarıl. Hayallerine ulaşmanın yollarını ara. Hayallerin için mücadele et ve çalış. Hayallerine ulaşma yolunda hayal kırıcılarla da karşılaşabilirsin. Aldırış etme. Sen hayallerine koşmayı kafana koy ve unutma ki koşarken duvardaki ayak izlerini sayamazsın. Eğer yürümeyi tercih edersen her ayak izini sayar ve ayak izleriyle uğraşırsın. Yerinde sayarsın. Sen hayallerine koşmalısın. Ve yine unutma ki “Hayaller, gerçeklerin yol haritasıdır.”

Erkin SAÇAR

Yorum Yap

Yorumlar (12)

 1. 8 ay önce

  Benim hayallerim ileride iyi bir fen lisesi kazanıp pilot ve uçak mühendisi olmak.

 2. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Doğru hayali de bulmak ta önemlidir bence. Çünkü yapamadığın yapamayacağın bir şeyin hayalini kurmak sana sadece bir hiç katacaktır. O yüzden dediğiniz gibi hayaller gerçeklerin yol haritasıdır.

 3. 8 ay önce

  Bencede öğretmenim her zaman hayallerimizin peşinden koşmalıyız karşımıza ne kadar engel çıkarsa çıksın
  hepsini aşmalıyız .Sizinde dediğiniz gibi hayaller gerçeklerin yol haritasıdır.

 4. 8 ay önce

  Hayal Kurmak Güzeldir Bir hayalin peşinden koşmak güzeldir ve en önemlisi gerçek bir hayalin peşinden koşmaktır buda bana göre biraz ilgi ile alakalı bir şeye ilgin varsa onun hayalini kurarsın Hayal biraz azim ister çaba ister başarı ister bunları yaparsan hayalinde gerçek olur ben bu yazıdadanda bunu anladım istikrar azim başarı

 5. Sevgi Demirbaş
  8 ay önce

  EVET ARKADAŞLAR HAKLISINIZ.

 6. 8 ay önce

  Burada hiçbir hayal kurup ve gerçekleştirmek geç değildir insanlar istese kuramayacağı büyük hayalleri olur olmaz bir zaman içerisinde gerçekleştirip mutlu mesut geçinebilir aynı öğretmenimizin de dediği gibi Tolstoy un 70 li yaşlarında bisiklet sürebilmesi gibi fakat burada önemli olan içimizden geldiği gibi de emekte sarfetmemiz gerek yoksa yan gelip yatarak aynı emek olmadan yemeğinde olmadığı gibi bu işler böyle kesinlikle ve kesinlikle olaMAZ.HİÇ KİMSE BAŞARI MERDİVENİNİ ELLERİ CEBİNDE TIRMANAMAZ.Yoksa hayal kurmanın hiç bir önemi yoktur.

  • 8 ay önce

   Ben de hayalimi gerçekleştirip ileride çok yakın bir zamanda Fen Lisesini kazanıp hakim veya avukat olmak istiyorum.Bu hayallerimi gerçekleştirmek için de elimden gelenin en iyisini hakkaniyetimle veriyorsam ne mutlu bana~~

   • 8 ay önce

    Hayal kurmak güzel bir şeydir kötü değildir kendinize yeter ki güvenin sizde hayal kurmak için harekete geçin bence.

    • 8 ay önce

     Burada da öğretmenimizin dediği gibi hayal kurmanın öneminden bahsetmiştir

     • 8 ay önce

      Önemli olan üç altın kural vardır bunlar inanmak hareket edebilmek ve isteğin olmasıdır.

     • 8 ay önce

      Kesinlikle hayal kurmakta fayda vardır

  • 8 ay önce

   Hayal kurmakla ilgili düşüncelerim saymakla bitmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir