Yorum Yap

Yorumlar (78)

Popüler Yorumlar
 1. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  okul radyosu yayında ; kitapta bir kaç meraklılar , girişimci bir öğrencinin okul hayatını falan anlatıyorlar .bu maceralarında da hiç tanımadıkları nasıl deyim bambaşka bir kişiyle karşılaşıyorlar .amaçları farklı ama tek bir kişinin amacıyla tekrardan birlikte falan oluyorlar güzel ve akıcı bir kitaptı öneririm.

 2. 7 ay önce

  Kitabın adı ‘Yeraltındaki Gizem’
  Mükemmel ve akıcı bi kitap bence. Ozan, Sena ve Ömer adındaki üç arkadaş bir gün bahçede oyun oynarken bir kuyu görürler ve kuyu onları bir yeraltı dünyasına götürür orada çeşitli maceralar yaşarlar gerçekten çok güzel bir kitap okunmasını tavsiye ederim.

Yapılan Yorumlar
 1. 8 ay önce

  Kitap çok güzel ben kitaba kendimi çok kaptırdım bir yerde üzücü bir yerde tebessüm ettiren bir kitap kitabın adı joseph’in yakarışı

 2. 8 ay önce

  Kitabı bu akşam bitirdim. Çılgın Deneyler Kulübü üst üste yaşanan maceralar sayesinde eğlenceli hâle geliyor. Berk,Ece ve diğerlerinin laboratuvar da yaşadıkları ve yarattıkları maceralar anlatılıyor.

 3. 8 ay önce

  Gerçekten kitap çok güzel kız çocuğunun tekerlekli sandalyeye bağlanmasıyla serçeler o kıza hikaye anlatmaya başlarlar ve hikayeler muhteşem, komik ve eğlenceliydi. Kitabın adı ^Suna’nın Serçeleri^ kesinlikle okuyun.

 4. 8 ay önce

  Okuduğum kitap (şuan anlattığım) ağır dilliydi ve olaylar biraz yavaş gerçekleşiyordu. Ama buna rağmen kitap güzeldi. Kitapta dedesiyle yaşıyan bir çocuğun başından geçenleri okuyorsunuz bence size tavsiye ederim. Kitabın adı ^Beyaz Gemi^ bence okuyun.

 5. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Mühürler sandığı : kitap çok aksiyonlu bir kitaptı kitapta 2 kahraman var bunlar kardeşler yeni taşındığı evin çatısında sandık bulıyoşar ve bu sandıktan bir hayalet çıkıyor bu hayalet 2 kardeşi sümerlişer dönemine götürüp görevleri yapmasını istiyor. Bu sıaradada yaşanan olaylar anlatılıyor.

  • 7 ay önce

   Kitap salgını anlatıyor annesi ve kardeşi ayrıca da dedesi ölen akif salgın dolayısıyla şehre gider ve suriyeli ammar la tanışır ve ahbap olurlar akif ve ammar gaspa uğrar ve sağlam bi dayak yerler direnirler ama kazanamazlar ammar denize atılır yüzmeyi bilmiyor akif hemrn yardım çağırır ve ammar kurtulur sonra ammar taşınır akif üniversiteye giderken zeynebi görür ve hasret giderirler…

 6. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Yakın bir zamanda Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk adlı bir kitap okudum ve okurken özgürlüğün önemini bir kez daha öğrendim. Ve ayrıca biraz neşe ve üzüntünün karışımı çok güzel bir kitap

 7. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Bilgi edinmek amacıyla aldığım Tıpta Çığır Açan Buluşların Küçük Kitabı adlı kitapta gözlüğün icadından iğnenin icadına yapay gözlere kadar birçok tıp açısından önemli olan buluşların temelini ve nasıl bulunduğunu anlatıyor tavsiye ederim

 8. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Bir kız çocuğunun engelli hayatını, engelli olmanın zorluklarını, eğitiminin nasıl olduğunu anlatan okuyucuyu yeri geldiğinde üzen yeri geldiğinde sevindiren akıcı ve çok ders çıkaracağımız bir kitap olan İçimdeki Müzik adlı kitabı tavsiye ederim

 9. 8 ay önce

  Kitabın adı ‘Gölgelerin Efendisi 5 Kuzeydeki Büyücü’ kitabını okuyacakların serinin önceki kitaplarını da alması gerekiyor. Kitap bazı yerlerde önceki kitaplarda yaşanan maceraları da hatırlattıkça insanın kitabı daha hızlı okuyası geliyor. Bunun dışında kitapta Will ‘in maceraları anlatılmakta , will bu kitapta kuzey sınırını ele geçirmek isteyen lord keren ile savaşıyor.

 10. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Timaş Yayınlarının Eğlenceli Gezi serisinden Güzel Ülkem Türkiye adlı kitap Edirne den Kars a birçok tarihi eserleri, doğal güzellikleri inceleyen çok akıcı bir kitap

 11. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Küçük kahraman: kitapta küçük bir böcek yaşadıklarını ve kütüphaneyi kurtarmak için uğraşıyor cidden kitapta böcek küçük olduğu için maceraları yaşarken kendinizide küçücük hisseddiriyor. Kitap maceralı bir kitaptı herkese öneririm.

 12. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Kimsesiz çocuk: bu kitapta ki çocuğu ailesi tanımadığı bir kadının evine bırakıyor ve geri dönmüyor. Bu çocuğu o kadın sahipleniyor. Ve durumları kötülemeye başlayınca başka birine veriyor. Verdiği insanla bir iki ay kaldıktan sonra ona bakan kişi ölüyor ve kendi başına yaşıyor o sırada yaşananları kitaba aktarmış. (kahraman adlarını yazmadım eğer bu yorumumu okursanız kafanız karışmasın diye)

 13. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Issız baykuş adası : kitap kısaydı 112 sayfalık ve aynı zamanda maceralıydı arkadaşlar bir kapodokaydaki olan balonlara binip mısıra gidiyorlar ve oradaki yaşamı ve oradan kaçışın anlatıyor.

 14. 8 ay önce

  Ben masal masal içinde kitabını okudum ve 4. okuyuşum gerçekten çok güzel bir kitap.Gerçekten masalın içinde masal var.Bir masalla yola çıkan vezir ve kral ardından 4 tane daha masalla daha yola devam ediyorlar.Ben masal masal içinde kitabını herkese tavsiye ediyorum,bu kitabı bir kere bile okumayan biri bence büyük bir yanlış yapmıştır.

 15. 8 ay önce

  kitabın adı / frankfurt seyahatnamesi
  sayfa sayısı/108
  yazarı/ahmet haşim
  benim kitap hakkında düşüncem/ ben kitabı çok beğendim ve zevkle okudum kitap ban göre bilgilendirici bi
  r kitap ben kitabı size öneririm .

 16. 8 ay önce

  Kücükken izlemeyi cok sevdiğim bir cizgifilmin kitabı ve okurken hoşuma gitti .
  Konusu:Maya adlı kücük bir arının doğduğundan itibaren konuşmaya başlaması ve diğer arılar gibi kovanda iş yapmak istemeyip dışarıda kendi başına yaşarken bazı arkadaşlıklar kurması.
  Biraz cocuksu ama dikkatimi cektiği icin okudum ve beğendim de.

 17. 8 ay önce

  Kitabın adı :vanilya kokulu mektuplar gerçekten çok beğendim kitap 116 sayfa ve kitapta bir çocuk var ve çocuk ananesinde kalıyor ve bir adamın yanında çalışıyor ve ananesine ve adama değişik mektuplar geliyor çok beğendim tavsiye ediyorum

 18. 8 ay önce

  *İLETİŞİM DONANIMLARI *Yazar Doğan Cüceloğlu** Sayfa 144** Korku ortamını ve iletişim matrisini anlatmıştır gerçekten çok bilgilendirici ve bir o kadarda yaşanmışlıkları anlatan bir kitaptır.Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim *yazarımız çok güzel bir yazardır Allah rahmet eylesin kendisini daha 3 4 gün önce kaybettik.

  • 8 ay önce

   Ve yine aynı şekilde sayfa 107 deki başındaki şiirle ve sonundaki değerle ilgili önem duyulduğunu hissetmişimdir çok etkileyici bir kitaptır.

 19. 8 ay önce

  Okuduğum kitap Ünsüz Youtuberın Günlüğü Trollerdi.Kitapta Ezgi’nin annesinin başkanlık seçimleri vardı ve Ezgi’de annesinin kazanmasını istiyordu. Bunun içinde karşı tarafın bilgilerini hacker arkadaşı sayesinde öğrenebiliyordu ve bunun sayesinde annesi başkanlık seçimlerini kazanmıştı.Kitap akıcı ve eğlenceliydi.

 20. 8 ay önce

  Kitap çok güzel. Ralph adındaki çocuk 15 yaşına geldiğinde ailesinden izin alıp Büyük Okyanusa açılıyor. Gemide işe başlıyor ve oradaki Jack ve Peterkin ile arkadaş oluyor.Ama bir anda beklenmedik bir kasırgada gemi batıyor ve çeşitli maceralar gerçekleşiyor. Kitabın adı Mercan Adası.

 21. 8 ay önce

  Giannanın ailesinin evlerinin alt katında bir restoranı vardır. Annesi ile babası orada çalışırken Gianna ailesinden gizli korku filmi izlerdi. Bir gün babası onu yakalar ve ceza verir ama Gianna akıllanmaz ve babası çağreyi bir kiralık canavar tutmakta bulur. Kitabın adı Kiralık Canavar.

 22. 8 ay önce

  Okuduğum kitap Sherlock Sam ve Uzaylılarla Karşılaşma.Kitap meraklı ve zeki bir çocuğun kampa gitmesiyle ve ilginç olaylarka karşılaşmasını anlatıyor.Kitabın girişinde “Kütüphanecilar ve Kitapçılar için:Refah içinde uzun bir ömür yaşamalısınız” , yazıyor.

 23. 8 ay önce

  Joshepin yakarışı kitabı benzi yerlerinde tebessüm bazı yerlerinde üzücü şeyler vardı kitap çok güzel

 24. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Oliwer twist : kitabı çok beğendim akıcı bir kitaptı.Olaylar yaşanırken heyecanlanmamak imkansız. Özellikle oliwer twist başkasının zoruyla eve girmeye çalıştığı an çok maceralıydı.

 25. İrem Akdaş
  8 ay önce

  Akıcı bir kitap okurken insanı hafifletiyor Sinem Çelebioğlundan Şans Kurabiyem kitadı

 26. 8 ay önce

  *Joseph’in Yakarışı* Bence kitap çok güzeldi. Türk askerlerimizin topraklarımız için yaptıklarını, ülkemiz için hayatlarını feda etmelerini bize tekrardan hatırlatıyor.

 27. 8 ay önce

  Aziz Nesin’in “Şimdiki Çocuklar Harika” kitabı gerçekten muhteşem. İki iyi arkadaşın mektuplaşmasını okuyoruz.Bu arkadaşlar hiç durmadan mektuplaşıyorlar . Belki size saçma gelebilir neden böyle bir zamanda mektuplaşıyorlar ama onlar 1963 yılının Kasım ayında mektuplasıyorlar.Gerçekten güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

 28. 8 ay önce

  Kitabın adi küçük prens hiçmi hiç beğenmedim çünkü1. kitapta bizim yaşımıza uygun kelimeler vardi 2. Kitabın konusunu hiç beğenmedim tavsiye etmiyorum ve hikayeleri çok saçma ve birbirinden alakasız hiç güzel değil

 29. 8 ay önce

  KİTABIN ADI/ISSIZ BAYKUŞ ADASI
  SAYFA SAYISI / 112
  YAZARI /NİHAT GÖKMEN
  DÜŞÜNCEM/ ben kitabı çok beğendim kitap bana göre hem eğlenceli hem de maceralı bir kitaptı kitabı size öneririm .

 30. 8 ay önce

  Meraklısına Felsefe kitabını bitirdiğimde felsefeye olan ilgim daha da arttı. Felsefeye ilgisi olan insanlar beğebebileceği güzel bir kitap. En sevdiğim bölüm “Ahlak nedir? ” oldu, ahlakın ne olduğunu çok güzel anlatmış.

 31. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  İnci’nin maceraları : kitap akıcıydı ama çokta güzel denecek kadar güzel değildi ama beğendim inci adında bir kız var üst katlarında halaları oturuyor. Halalarının kapısının önünde bir kedi buluyor annesi kedi sevmediği için gizlice kediyi eve aluyo annesi kızıyo halasıgile götürüyor ama kedi orda hamile kalıp yavruları oluyo ama halası beslemediği için ölüyo bu olaylar gelişirkende maceralar yaşanıyor.

 32. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Afacanlar şenliği : kitapta bir sürü yaramaz çocuk var ve bir doktor akıllarını başlarına gelmesi için başka yerlere gidiyorlar ve çocuklara göre bir dünya oluyor yemek yerine sadece çikolata falan yiyorlar sokakları boyuyorlar ama en sonunda hepsi ailesini özlüyor ve onların gelmesini bekliyor. Kitap eğlenceliydi.

 33. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Eve giden küçük tren : kitap çok eğlenceliydi ve akıcıydı kitap hikaye değil masaldı çünkü bir kuyuya iniyorlar ucu bocağı olmayan ve bu kuyudan aşağıya inebilenler her şeyin ters olduğu bir dünyaya iniyorlar yıldızlara hatta bulutların üstünde yatıyorlar ama bulut gaz olduğu için yaramazlar o ayrı konu ama orayı sonradan kapatıyorlar çocuklar çok merak ettiği için ama bir tanesi girip yıldız topluyor yani maceralı bir kitaptı beğendim.

 34. 8 ay önce

  DOMATES SAÇLI KIZ
  Ben hiç beğenmedim. Çünkü 150 sayfa ama 150 sayfa anlatılacak bir kitap değil, sıkıcı ve biraz çocukca bir kitap .
  Ben kimseye tavsiye etmem.

 35. bence kitap çok güzel kitabın adı Masal Masal İçince ben onu daha önce okuyamamıştım imdi okudum çok beğendim

 36. bence kitap çok güzel kitabın adı Masal Masal İçince ben onu daha önce okuyamamıştım imdi okudum çok beğendim benim çok ama çok hoşuma gitti

 37. 8 ay önce

  bülbülü öldürmek : Kitap başlarda biraz ağır ilerliyor gibi gelsede aslında konusu ve karakterleri bakımında çok kaliteli bir kitap olduğunu düşünüyorum.Zaten kitabın kapak tasarımı da kitapla çok uyumlu olmuş.Önerebileceğim bir kitap oldu bülbülü öldürmek.

 38. 8 ay önce

  Okuduğum kitap en çok ilgimi çeken kitaplarımda biriydi sherlock holmes in dostu watsonla girdiği onlarca vakayı anlatan bir polisiye romanı adı sherlock holmes in dönüşü

 39. 8 ay önce

  Okuduğum kitap sherlock holmes ve arkadaşı watson un birlikte işledikleri birbirinden ilginç vakaları işledikleri polisiye roman serisidir.sherlock holmes in dönüşü

 40. 8 ay önce

  Okuduğum kitap sherlock holmes ve arkadaşı watson un birlikte işledikleri birbirinden ilginç vakaları işledikleri polisiye roman serisidir.sherlock holmes in dönüşü en iyi kitap serisi

 41. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Cristhy Brown un kendi hayatını anlatan bir yandan engelli olmanın zorluğu, verdiği dersler, yeri gelince güldüren çok güzel bir kitap . Sadece sol ayağını kullanabilen bir adamın küçüklük hayatından yetişkinlik dönemine kadar yaşadıklarını anlattığı bir kitap Sol Ayağım

 42. 8 ay önce

  3 gün önce bir kitap bitirdim eğlenceli ve sürükleyiciydi kitapın adı: Momo yazar: micheal ende

 43. 7 ay önce

  okuduğum kitap forsa
  güzel bi kitaptı ama biraz karışık ve içinde forsa dahil bir sürü hikaye var ama biraz kafa karıştırıcı bir kitap ama yinede tavsiye edebileceğim bir kitap.

 44. 7 ay önce

  kitabın adı / GÜZEL ÜLKEM TÜRKİYE
  yazarı / METİN ÖZDAMARLAR
  SAYFA SAYISI / 176
  BENİM FİKRİM / ben kitabı çok beğendim kitap doğal ve tarihi yerleri anlatıyor ben kitabı okurkan hem eğlendim hem de kendimi kitabın içinde hissetim kitabı size öneririm .

 45. Sevgi Demirbaş
  7 ay önce

  UZAYA YOLCULUK ADLI BİR KİTABI BİTİRDİM BUGÜN.
  KİTAP GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL VE HAYAL GÜCÜMÜ GELİŞTİRMEMİ SAĞLAYAN BİR KİTAP.
  KİTABI OKURKEN KÜÇÜKLÜĞÜME DÖNDÜM.
  HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

 46. 7 ay önce

  Değirmenden Mektuplar kitabı biraz sıkıcı ama gittikçe okuması zevk veren güzel bir kitap. Kitabın içinde bilmediğim birsürü kelime vardı. O kelimeleri araştırmak çok eğlenceli oldu.

 47. 7 ay önce

  distopyaya yolculuk kitabı oldukça akıcı ve maceralı bir kitaptı kendimi sanki o kitabın içindeymişim gibi hissettim ve bu kitaptan yeryüzüne ve doğal yaşama önem vermemiz gerektiğini anladım. dağima daha tutumlu olmalıyız.

 48. 7 ay önce

  Daralan kitabı çok güzeldi.Zorlu bir hayat hikayesini anlatıyordu.Beni etkileyen bir kitap oldu.Çok beğendim.

 49. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  Uzaylılar geliyor;
  kitap çok akıcı ve eğlenceliydi, maceralı bir kitaptı kısa olduğu için bir günde bitirebileceğimiz tarzdan bir kitaptı. şin-a gezegeni ile birlikte dünyamız iş birliği yapıyor bu kitapta. nükleer sızıntılardan çıkan radyasyon a maruz kalan canavar diye adlandırdıklarıyla mücadele ediyorlar. Doğay bizden yani dünyalı olan Akita ise diğer gezegenden gelen birbirleri anlaşarak iki dünya arasında yol gösteriyor size de öneririm.

 50. 7 ay önce

  Kitabımın adı ‘Eyvah Kitap! Yani bakış açıları farklı bu yüzden ne güzel ne çirkin diyebilirim. 34 tane kısa kısa hikayeler çıkıyor bu hikayelerde farklı çocukların kitaplarla ilgili yaşadıkları sorunları anlatıyorlar anne ve babalarından bu konu hakkında uyguladıkları baskıyı fark ettiriyor farklı bakış açıları var.

 51. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  BU GÜN HAYAL KURACAKTIM ;
  Kitap akıcı ve güzel bir kitaptı, Aslı adında bir kız var ve en sevdiği günlerden biri cumartesi o gün Perivan teyzesi yani komşusuna gitmek istemedi. evde tek başınaydı. Aslı kedileri çok severdi, ağaçta kedinin kaldığını görünce apar topar evden pjamalarıyla çıkıyor anahtarı da almıyor.ve kedinin kurtarılması için mahalledekileri çağırıyor . olaylar böyle gerçekleşiyor bayağı akıcı bir kitap öneririm.

 52. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  SON İKİ ÇOCUK;
  Sü ve Ara adındaki iki kardeş günümüzden kitapta yazdığına göre 300 yıl sonra yaşayan ve o zamanki Dünya da insan olma özelliklerini koruyan 14 yaşlarında son iki çocuktur. onlar bir yandan dünyayaya egemen olan bilgisyarlara karşı savaşırken bir yandan da dev bir gök taşının dünyamıza çarpmasını önlemeye çalışıyorlar kitap muhteşem ötesi tavsiye ederim.

 53. 7 ay önce

  Kitabın adı ‘Yeraltındaki Gizem’
  Mükemmel ve akıcı bi kitap bence. Ozan, Sena ve Ömer adındaki üç arkadaş bir gün bahçede oyun oynarken bir kuyu görürler ve kuyu onları bir yeraltı dünyasına götürür orada çeşitli maceralar yaşarlar gerçekten çok güzel bir kitap okunmasını tavsiye ederim.

 54. 7 ay önce

  *Bidur’un Olabilemez Maceraları* Kitabı okurken çok eğlendim. Gerçekten komik, eğlenceli bir kitaptı ve Bidur’un adının nerden geldiğini, adı yüzünden neler yaşadığını anlatıyor.

 55. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  AMBERİN ZAMAN KAPSÜLÜ;
  bu kitapta girilmesi yasak olan bir oda anlatılıyor içinde geçmişin sırlarına dair ipuçları olan bir sandık var ve bir tane de zaman kapsülü var kızın adı Amber, Amber ,annesini küçük yaşlarda kaybetmiş 13 yaşında bir kız. babasıyla yaşıyor ve artık dayanamayıp annesi ve akrabalarıyla ilgili gerçeğin peşine düşüyor cidden okurken kendinizi kitabın içindeymiş gibi hisseddiriyor acayip maceralı bir kitap zaten 2013 tudem birincilik ödülü almış bir kitap öneririm.

 56. 7 ay önce

  Kitabın ismi Harry Potter Ve Sırlar Odası. Harry artık on iki yaşındadır ve o akşam Doby gelip o yıl okulda kötü şeyler olacağını bu yüzden onun okula gitmemesini ister. Harry bu uyarıyı umursamaz ve Hogwarst’a geri döner ve okulda herkes taşlaştırılmaya başlar . Harry sırlar odasını bulur ve Lord Voldemort’u yeniden yener.(Okumak isteyenler serinin birinci kitabını da alırsa olayları daha iyi anlayacaklardır.)

 57. Hüseyin Arda Güven
  7 ay önce

  Çok güzel bir kitaptı Christy Brown’un kendi yaşam öyküsünü anlatan bir kitaptı bu kitabın birincisi de ikincisi de çok güzel kitaplardı.Sol Ayağım tavsiye ederim

 58. 7 ay önce

  Okuduğum kitap *Uçurtma Avcısı* kitabıydı gerçekten bu romanda neyi daha fazla önem ve anlamıyla beraber fark ettiğimi düşünüyorum çünkü kitaptan çıkardığım derslerin gayet anlamlı olduğunu umuyorum sebebini ise hemen açıklıyorum,Emir ve Hasan adındaki iki çocuğun çok acıklı hayat hikayesiyle birlikte beraberce fakat sonradan Emir in bir kader oyunuyla birlikte ayrı düştüğü yollardan nedensizce çok zengin olup mutlu mesut geçinmeye başladığında Hasan ın ise abisinin yanında hizmetkarlık yapıp günlüğe gidip geçimini zor sağlamaya çalışıp kendini geçindirmeye zorluyordur fakat maalesef ki bu durumdan da kardeşi, bile bile yardım etmeyip bu durumdan memnundur sonra da boşuna dememişler kader bir şans oyunu diye buna da tabii Allah ın rızası olmayıp bu sefer Emir Hasan ın eski yerine geçmiştir

  • 7 ay önce

   Ayrıca kitaptan da önemli kesitler alıp ,dersler çıkardım çünkü bunlar gerçekleşmiş hayat hikayeleri olduğu için herkesin birtakım romanlardan notlar almasını tavsiye ederim:]

 59. 7 ay önce

  Ajan çaylak…tuğçe yanardağ ın kitapı
  Sürükleyici ve dikkatini vererek okumak gerekiyor. Çok eylenceliydi heyecanla bi çırpıda okudum. Tavsiye ederim.

 60. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  PAT KARAKÜTÜR OKULU;
  kitap akıcı ve eğlenceliydi sınıfta herkese garip ismiler veren tuhaf var sınıflarına yeni öğrenci gelecek diye tuhaf hediyeler alıyor sınıf arkadaşı sınıfa geldiği vakit zar zor ezberliyebilmişti herkesin adını ama bir türlü sıra arkadaşına patates diyemiyordu üzülür diye çünkü burnu patates gibiymiş. patates hep karikatür çizer şiirler yazarmış. bir gün babasının yanına şehir dışına çıkmış ve gittiği yerde kendine burun yaptıracakmış ama sınıflarına yeni gelen takma ismi doğrucu Davut isimli arkadaşı istememiş ameliyat olmasını kendi haliyle daha güzel olduğunu söylemiş sonra yine de yapmak istemiş. geldiği vakit burnunda hiç bir değişiklik yokmuş. büyüdüğü vakit burnunu yaptırabilirlermiş bunu söyledikten sonra yazarlık hocası patatesin karikatürlerini toplamış ve okullarında bir karikatür köşesi yapmışlar. başka illerden gelen karikatürleri incelemişler . ve böyle devam etmiş daha doğrusu burada kitap bitiyor size de öneririm

 61. Elif nur Aydın
  7 ay önce

  GALATANIN TEMBEL MARTISI;
  karakterleri ilk baş anlatayım ; Hülüya hayvanları çok seven bir kızmış, Ömer ise hep bilgisayara bakan bir oğlanmış, babaları ise her gün köşesinde kitap okurmuş, anneleri ise veterinermiş. bir gün galata kulesini boyayacaklarmış çok yıprandı diye ama galata kulesinin içinde bir sürü yavru varmış eğer çalışmayı yapıp ta örtüyü kaldıramazlarsa yavru kuşlar ölecekmiş. eğer inşaatı durdursalar yavru kuşları beslemek için anneleri yanlarına gelecekti. hülüya inşaatı durdurmak istiyordu ama bunu nasıl yapacağını bilmediği için abisinden yardım istedi abisi bir sürü kişiye mesaj atmış ama hepsi birbirine yalan yanlış şeyler söylemiş. o yüzden kimse gelmemiş inşaatta örtü serilince bi kaç kuş ölmüş ve galata kulesinden düşmüş. sonra inşaatçı olanları görünce inşaatı durdurmuş ve kuşlar ailelerine ulaşmış . detaylı anlatmadım. size de öneririm.

 62. 7 ay önce

  Okuduğum kitap *ŞEKER PORTAKALI*kitabıydı gayet güzel ve benim için önemli bir kitaptı çünkü bu kitapta yani roman diye geçiyor * çocukluk yıllarındaki duygular ve hayal dünyasındaki derin izlerini taşımaktadır yoksul bir aile çocuğunun günün birinde acıyı keşfeden bir çocuktur aynı zamanda Zeza nın çevresindeki insanların hayatlarını algılamaya çalışması ,onun hüzünlü dünyasında ki ve hayatın acısını yaşayarak öğrenmesi dile getirilmiştir.Kısacası bu kitapta dostuğun,yoksulluğun,fakirliğin temalarıyla yazılmış bir kitaptır.

 63. 7 ay önce

  Kitabın adı KARNE OYUNU yazar ANDREW CLEMNETS gerçekten heyecan verici bir kitap. Bir kızın bilerek yaptığı ve aldığı düşük notların bir sebebinin olması ve bunu en sonunda herkesin öğrenmesi. Okumanızı tavsiye ederim

 64. 7 ay önce

  Kitapı beğenerek okudum beni içine sürüklendi birkaç sayfasında kahkahaya boğuldum. Çok hoşuma gitti. Çocuk kitabi olmasına rağmen çok zevkliydi, heyecanlıydı, komikti. Adı Bidur’un olabilmez maceraları*

 65. 7 ay önce

  Okuduğum kitap George Orwell ‘ın Hayvan Çiftliği kitabıydı herkese okumasını tavsiye ederim çünkü bu romanda anlatılanların nerdeyse bir kaçı aslında hayatımızdan bir kesitlerdi hemen özetini açıklıyorum hayvan çiftliğinin başkişileri hayvanlardır.Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır aralarında en akıllı olan domuzlar kısa sürede önder bir takım oluşturur ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır ne yazık ki insanlardan daha baskıcı daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık.Ve keşke hayatta da gerçek hayat romanlarında da adalet her zaman korunabilseydi de insanlar arasında barışçıl bir toplum olsaydı.

 66. 6 ay önce

  Salgından Sonra kitabı biraz acıklı olsa da güzel bir kitap. Salgından bahsediyor. Çocuğun başına küçük yaşta çok şey gelse de yine yılmıyor.

 67. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  dedemin bakkalı ;
  Kitap çok güzel akıcı bir kitap bir kız büyüyünce ne olacaksın sorusu yüzünden dedesinin çırağı oluyor bakkalında çalışırken başından geçen olayları anlatıyor.

 68. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  amberin zaman kapsülü ; kitap akıcı ve çok güzeldi ilk başta bir kadının mektuplarını amberin babasının saklaması ve amberin bunları bulup bu kadını araması ve akrabalarını bulmasıyla kitap aksiyonlu ve akıcı bir kitap oluyor tabi bu olaylar geliştikçe daha da eğlenceli oluyor.

 69. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  okul radyosu yayında ; kitapta bir kaç meraklılar , girişimci bir öğrencinin okul hayatını falan anlatıyorlar .bu maceralarında da hiç tanımadıkları nasıl deyim bambaşka bir kişiyle karşılaşıyorlar .amaçları farklı ama tek bir kişinin amacıyla tekrardan birlikte falan oluyorlar güzel ve akıcı bir kitaptı öneririm.

 70. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  okul sineması ; macera seven Usra ve Mercanın 7. sınıftaki maceralarını anlatıyor. tatil dönüşü başlarken tüm sorunların altından kalkmaya ve eğlenmeye devam ediyorlar, Gökhan diye de bir öğrenci var arkeoloji klulübünü kurmak istediğini müdür ve öğretmenleri duyuyor. sonrada buna bir sınır koymak istiyorlar. ve hatta okula sinema salonu açmak istiyor bir kaç meraklı öğrenci sonra bunlar gizemi çözülemeyen bi tane papatya var onun gizemini çözmeye falan çalışıyolar bu kadar . güzel bir kitaptı öneririm

 71. Elif nur Aydın
  6 ay önce

  İstanbul’a saklambaç ; bu kitapta bodrumda olan lahitle karşılaştıkları gün Ali ve Emre’nin hayatı değişiyor yani nasıl deyim yeni boyut gibi bir şey bu gizli boyutu da sadece Burcu adında olan arkadaşlarına söylüyorlar. her gün bu maceralara yani gizli boyut diyelim ona gidip maceralar yaşıyorlar bazen üzgün bazen de eğleniyorlar akıcı kitaptı sevdim.

 72. Sevgi Demirbaş
  5 ay önce

  ARKADAŞLAR BENİM 4. SINIFTAN BUYANA TEKRAR TEKRAR OKUYUP SIKILMADIĞIM BİR KİTAP VAR SADAKO KİTABINI HERKESE TAVSİYE EDİYOROM. JAPONYA HİROŞİMADA YAŞAYAN BİR KIZIN HAYATINI ANLATAN BİR KİTAP DUYGUSAL BİR İÇERİĞİ VAR. BU TÜR KİTAPLARI SEVEN ARKADAŞLAR OKUYABİLİR. AYRICA BEN OKUDUĞUMDA UZUN BİR SÜRE ETKİSİNDE KALDIM KİTAP GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL OKUMANIZI TEKRAR TEKRAR TAVSİYE EDİYORUM.

  YORUMUMU OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir