1. Ana Sayfa
 2. Kitap Yorumlama
 3. “SAİT” Kitabını Değerlendiriyoruz

“SAİT” Kitabını Değerlendiriyoruz

featured

Yazar Fatih Karahan’ın “Sait” kitabını okuyan öğrencilerimiz ile değerlendiriyoruz. Yorumlarımızı yazarken sadece beğendim, çok güzeldi, beğenmedim şeklinde değil ayrıntılı olarak yorumunuzu yazmanızı istiyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (63)

Popüler Yorumlar
 1. 8 ay önce

  Kitap çok anlamlı bir kitaptı ben okurken duygulandım. Kitapta Sait öğretmenden ve köydeki insanların ortak hayallerinden bahsediyor. Kitapta Abdullah,Mehmet,Fahrettin,Muhtar, Emine ve Sait öğretmen. Bunların hikayelerinden ben en çok Mehmet’i hikayesini beğendim. Tabi bu hikayeleri okurken üzüldüm.

 2. 8 ay önce

  Kitap çok akıcı ve hoştu 1 günde bitirdim akıcılığından aynı hayaller peşinden koşan insanlar çok güzel bir şekilde kitaba aktarılmıştı önyargı ile yaklaşmıştım kitaba ama arkadaşlarımdan gelen tavsiyelerle birazda olsun önyargımı yıkmış ve kitaptan zevk almaya başlamıştım

Yapılan Yorumlar
 1. 8 ay önce

  Kitap çok anlamlı bir kitaptı ben okurken duygulandım. Kitapta Sait öğretmenden ve köydeki insanların ortak hayallerinden bahsediyor.Bu hayalleri okumakti. Kitapta adı geçen Abdullah,Mehmet,Fahrettin,Muhtar,Emine ve Sait öğretmen. Beni en çok Abdullah’ın,Mehmet’in ve Sait öğretmenin yaşadıkları duygulandırdı çünkü babaları ölüyor ve çalışmak zorunda kalıyorlar okula gidemiyorlar içlerinden biri sait zor da olsa okuyor ve öğretmen oluyor diğerlerinin içinde hep bir hüzün var okuyamadıkları için ve bir gün köye sait öğretmen geliyor bunu duyan abdullah, mehmet, fahrettin,emine ve diğerleri okadar mutlu oluyorlarki hayalleri gerçek olacaktı geçte olsa okuyacaklardı.Bence süper bir kitap okumanında hayaletmenin yaşı yok

  • 8 ay önce

   kitap diğer 3 kitaba göre daha güzeldi.
   Kitap da sıkıcı bir yer yoktu ve sürükleyicidi.

 2. Onur Yıldız
  8 ay önce

  Bir ortak hayal peşinde koşan farklı kişileri birleştiren, okumak için 4km yol giden, annesiz babasız okumak zorunda kalan , kendisinin yapamadığını başka çocukların yapabilmesi için uğraşan kişileri tek bir yerde toplayan Sait Öğretmen. Ben kitabı okurken bir yandan kendime dersler çıkarıp bir yandan da okumanın değerini bir kez daha anlamış oldum.

 3. 8 ay önce

  Kitap bence bir umut öyküsünden yola çıkarak Sait Öğretmen in vefalı yüreğiyle hayallerini tazelemeye kalbi temiz çocuğa karşın kendinden bile daha çok emek sarfedip değer vererek yardım ederek bir çocuğun daha hayalini gerçekleştirip mutlu etmiştir.Ben de burada kitaptan notlar alıp kitap okumayı bana sevdiren yazarımıza teşekkür ediyorum.

 4. 8 ay önce

  Okumanın ve hayal kurmanın önemini anlatan bir kitaptı. Bir çok bireyin sadece bir amacı vardı ‘Okumak’. Abdullah ve Mehmet zor zamanlardan geçiyor çünkü babalarını kaybetmişlerdi. Sait okumayı becermişti sadece. Okuyup mesleğini eline aldıktan sonra Sait köyüne atanıyor. Ve yaşayamadığı bir takım şeyleri diğer çocuklara yaşatmaya geliyordu Sait Öğretmen. Diğer arkadaşlarının yarım kalan heyecanlarını yaşatmıştı bile. *Okul, hayata hazırlanış değil, hayatın kendisidir* ( F. CAHTELAIN)

  *** Okuldaki eğitim, hayatınızı idame ettirmenizi sağlar. Kendinizi eğitmeniz ise, size bir servet kazandırır.
  JİM ROHN

  *** Vücut için cimnastik neyse, akıla da okuma odur.
  JOSEPH ADDISON

 5. 8 ay önce

  Kitap bölüm bölüm çok güzel olmuş.Herkesin okuması gereken bir kitap bence.

 6. 8 ay önce

  Çok güzel Bi kitap herkesin okuması gereken Bi kitap kitapti umudu kaybetmemenin ve hayal kurmaktan asla ve asla vazgeçmemenin önemini anlatiyor
  Bu kitabı okuduğum her sayfada kendime Bir ders çıkardım kendinin çok istediği ama yapamadığı başka çocukların hayalleri için umudunu yetirmeyen Sait öğretmen

 7. 8 ay önce

  Öncelikle kitabı çok beğendim kitapta hiçbir zaman umudu kaybetmemenin ve hayalinin peşinden gitmeyi anlatıyor kitabın her sayfasında kendime bir ders çıkardım kendinin çok isteyip olmadığı okumayı başka çocukların hayallerini gerçekleştirmek için elinden gelen herşeyi göze alan Sait öğretmen

 8. 8 ay önce

  Öncelikle kitabı çok beğendim ve her sayfadan kendime çok güzel dersler çıkardım kitabın konusu çok güzel umudu hiçbir zaman kaybetmemenin ve hayallerinden asla vazgeç ilmeyeceğini anlatıyor kendinin çok isteyip okuyamadiği ve böyle çocukların hayallerini zorluklarla başaran Sait öğretmen

 9. 8 ay önce

  Öncelikle kitabı çok beğendim ve her sayfadan kendime çok güzel dersler çıkardım kitabın konusu çok güzel umudu hiçbir zaman kaybetmemenin ve hayallerinden asla vazgeç ilmeyeceğini anlatıyor kendinin çok isteyip olmadığı okumayı başka çocukların hayallerini gerçekleştirmek için elinden geleni yapıyon Sait öğretmen

 10. 8 ay önce

  Kitabı çok beğendim ve her sayfadan kendime çok güzel dersler çıkardım kitabın konusu çok güzel umudu hiçbir zaman kaybetmemenin ve hayallerinden asla vazgeçilmeyeceğini anlatıyor kitabın konusu kendinin çok isteyip okuyamadiği ve başka okuma hayalleri olan çocukların hayallerini gerçekleştirmek için elinden geleni yapan Sait öğretmen

 11. 8 ay önce

  BU KİTAPIN BAZI SAYFALARI BANA GÖRE HEM MACERA HEMDE BİR İŞİ BAŞARABİLMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞAN VE ÇABALAYAN BİR KİTAP BANA GÖRE. BEN KİTABI ÇOK BEĞENDİM.

 12. 8 ay önce

  Okumanın ve hayal kurmanın önemini anlatan bir kitaptı. Bir çok bireyin sadece bir amacı vardı ‘Okumak’. Abdullah ve Mehmet zor zamanlardan geçiyor çünkü babalarını kaybetmişlerdi. Sait okumayı becermişti sadece. Okuyup mesleğini eline aldıktan sonra Sait köyüne atanıyor. Ve yaşayamadığı bir takım şeyleri diğer çocuklara yaşatmaya geliyordu Sait Öğretmen. Diğer arkadaşlarının yarım kalan heyecanlarını yaşatmıştı bile. *Okul, hayata hazırlanış değil, hayatın kendisidir* ( F. CAHTELAIN)

  *** Okuldaki eğitim, hayatınızı idame ettirmenizi sağlar. Kendinizi eğitmeniz ise, size bir servet kazandırır.
  JİM ROHN

  *** Vücut için cimnastik neyse, akıla da okuma odur.
  JOSEPH ADDISON

 13. 8 ay önce

  Kitap çok ama çok duygusal. Kitabı genel olarak sevdim ve duygulandım. Hayal kurmak sadece çocuklara özgü düşünce değil. En kötü durumda bile umut ışığı asla sönmemeli.

 14. 8 ay önce

  Kitabı genel olarak sevdim ve duygulandım. Hayal kurmak sadece çocuklara özgü düşünce değil. En kötü durumda bile umut ışığı asla sönmemeli.

 15. 8 ay önce

  Kitap çok anlamlı bir kitaptı .Zorluklar içinde büyüyen Sait Öğretmen’in yaşadıkları , hayat hikayesi , öğrenmekten hiç vazgeçmemesi, kendisinin yapamadığını başka çocukların yapması için çaba sarf etmesi beni çok etkiledi . Kendi hayatıma örnek alabileceğim bir çok hikayesi var Sait Öğretmen ‘ in .Abdullah ‘ ın hikayesi beni çok etkiledi kitapta . Fedakar öğretmeni anlatan , bir kitap Sait . Bize bu kitabı okuttuğu için sevgili öğretmenim Erkin Saçar ‘ a ardından yazan Fatih Karahan’a teşekkür ederim .

 16. 8 ay önce

  Kitap zorluklar içinde büyüyen Sait Öğretmen’in yaşadıkları , hayat hikayesi , öğrenmekten hiç vazgeçmemesi, kendisinin yapamadığını başka çocukların yapması için çaba sarf etmesi beni çok etkiledi . Kendi hayatıma örnek alabileceğim bir çok hikayesi var Sait Öğretmen ‘ in .Abdullah ‘ ın hikayesi beni çok etkiledi kitapta . Fedakar öğretmeni anlatan , bir kitap Sait . Bize bu kitabı okuttuğu için sevgili öğretmenim Erkin Saçar ‘ a ardından yazan Fatih Karahan’a teşekkür ederim .

 17. 8 ay önce

  Kitap zorluklar içinde büyüyen Sait Öğretmen’in yaşadıklarını anlatan bir kitap , hayat hikayesi , öğrenmekten hiç vazgeçmemesi, kendisinin yapamadığını başka çocukların yapması için çaba sarf etmesi beni çok etkiledi . Kendi hayatıma örnek alabileceğim bir çok hikayesi var Sait Öğretmen ‘ in .Abdullah ‘ ın hikayesi beni çok etkiledi kitapta . Fedakar öğretmeni anlatan , bir kitap Sait . Bize bu kitabı okuttuğu için sevgili öğretmenim Erkin Saçar ‘ a ardından yazan Fatih Karahan’a teşekkür ederim .

 18. hasan gümüş
  8 ay önce

  kumanın ve hayal kurmanın önemini anlatan çok güzel bir kitaptı. kitapta Okumanın ve hayal kurmanın önemini anlatması ve Sait öğretmenin yaşadıklarını anlatan zorluklar içinde büyüyen sait öğretmenin hikayesi çok güzeldi beni etkiliyen bir kitaptı hayal kurmaktan vazgeçen insanlar için umut kapısı olabilir burdan Erkin öğretmenime bu kitabı bize verdiği için çok teşekkür ediyorum

 19. 8 ay önce

  kitap diğer 3 kitaba göre daha güzeldi.
  Kitap da sıkıcı bir yer yoktu ve sürükleyicidi.

 20. 8 ay önce

  Kitap çok güzel bir kitap okurken çok zevk aldım ve duygulandım hele babalarının ölmesi gerçekten duygulandırıcı bir kitap.

 21. 8 ay önce

  Kitabın anlamı çok güzel ve bu kitap sayesinde kendime dersler çıkarttım. Çok duygusal ama bi o kadarda müthişti. Zorluklar içi de büyüdü Sait öğretmen bize vazgeçmemeyi, hayallerimizin peşinden koşmamızı anlatan bu kitap benim için hep ayrı bir yeri olacak ve elimizde imkan olmasına rağmen bu imkanların değerini bilmiyoruz hep daha fazlasını isteyip elimizdekiyle yetinmeyi de bilmiyoruz ama bu kitap çok ayrı ve çok farkındalık yaratacağına inanıyorum. Önce yazara sonra da Erkin öğretmene bize bu kitabı okuttuğu için teşekkür ediyorum.

 22. 8 ay önce

  Kitap gerçekten çok güzel. Aralarında en beğendiğim oldu. Sait öğretmenin hikayesini okuyunca daha çok duygulandım. Biz bu şartlar altında bazen okula gitmek istemiyorduk. Bu kitabı okuyunca ne kadar şanslı olduğumuzu anladım. Elimizde olanların kıymetini bilmeliyiz.

 23. 8 ay önce

  Şairin gerçekten zorla okuyup böyle bir başarıya gelmesi çok güzeldi ve ayrıca o köydeki insanların hayalleri de güzeldi.

 24. 8 ay önce

  Kitabı çok sevdim. Kitap akıcıydı ve çok hoşuma gitti.

  *Köyde herkesin ortak hayali köye bir öğretmen gelmesi. Herkesin öğretmen istemesinin ayrı bir sebebi var. En sonunda köye “SAİT ÖĞRETMEN” geliyor ve bütün köy çok seviniyor.

 25. 8 ay önce

  Kitabı çok sevdim. Kitap akıcıydı ve çok hoşuma gitti.

  *Köyde herkesin ortak hayali köye bir öğretmen gelmesi. Herkesin öğretmen istemesinin ayrı bir sebebi var. En sonunda köye “SAİT ÖĞRETMEN” geliyor ve bütün köy çok sevince boğuluyor.

 26. 8 ay önce

  kitap gayet güzeldi ancak saitin yaşadıklarına çok üzüldüm ancak umudunu kaybetmeden hiçbir şekilde pes etmeden öğretmen olmayı başarmasına çok sevindim ve bu kitaptan bol bol öğütler aldım asla pes etmemeliyiz umudumuzu kaybetmeden her ne kadar alçakta olsak da elbet yukarı çıkacağımızı bilmeliyiz

 27. 8 ay önce

  Kitap gerçekten güzel .Sürükleyici.Sıkıcı kısmı yoktu bence .Kitap güzel bir kitap gerçekten

 28. 8 ay önce

  1 ABDULLAH
  bu hikaye bana dağa çok okumanın önemini anlatıyormuş gibi geldi bence muhteşem bir hikaye olmuş
  2 MEHMET
  bence çok hüzünlü bir hikaye olmuş bu ama sonu iyi bitiyor
  3 EMİNE
  bu hikaye hüzünlüydü ama sonu iyi biten bir hikayedi biraz acımasızca oluyor hikaye devam edince sonra sonu iyi bitiyor
  4 FAHRETTİN
  bu hikaye ise gayet iyiydi kararrlılık hakkında güzel bir hikaye olmuş
  5 MUHTAR
  bu hikaye ise yardım severliliği ve yine kararlılık hakkında güzel bir hikaye olmuş
  6 SAİT
  okumay amaçlıyor bu hikaye amaçları ulaşmayı öğreten eğitici bir hikaye olmuş

 29. 8 ay önce

  1 ABDULLAH bu hikaye bana dağa çok okumanın önemini anlatıyormuş gibi geldi bence muhteşem bir hikaye olmuş
  2 MEHMET
  bence çok hüzünlü bir hikaye olmuş bu ama sonu iyi bitiyor
  3 EMİNE
  bu hikaye hüzünlüydü ama sonu iyi biten bir hikayedi biraz acımasızca oluyor hikaye devam edince sonra sonu iyi bitiyor
  4 FAHRETTİN
  bu hikaye ise gayet iyiydi kararlılık hakkında güzel bir hikaye olmuş
  5 MUHTAR
  bu hikaye yardım severliği ve yine kararlılık hakında güzel bir hikaye olmuş
  6 SAİT
  okumayı amaçlıyor bu hikaye amaçlarina ulaşmayı öğretiyor bence güzel eğitici bir hikaye olmuş

 30. 8 ay önce

  kitap çok güzeldi beş öğrenci okula gidemiyor ve eve para götürmek için çalışmak zorunda kalıyorlar ama sait çok zorda olsa okuyup öğretmen oluyor bu kitap gerçektende çok güzel

 31. 8 ay önce

  Kitap çok güzeldi. Bir köyün öğretmen arayışı ve bekleyişini anlatıyor.Bir çok insanın gözünden anlatım yapılmış çok güzel bir kitaptı.

 32. 8 ay önce

  Ben açıkçası kitabı beğenmedim.Çünkü,diğer kitaplar gibi güzel değildi ve eğlenceli değildi

 33. Elif nur Aydın
  8 ay önce

  Kitabı beğendim akıcı bir kitaptı okumanın ve hayal kurmanın önemini kitapta vurgulamıştır. Yazarımız teşekkür ediyorum.

 34. 8 ay önce

  Kitap çok sürükleyiciydi bazen duygulandım bazen çok sevindim okumaya başladığımda bırakamadim kitapçı çok beğendim

 35. 8 ay önce

  4 kitap arasından en sevdiğim kitap oldu.Kitapta asla umudumuzu kaybetmemeyi ve hayallerimizin peşinden gitmeyi öğretiyordu.Kitap çok güzeldi.

 36. 8 ay önce

  Kitap çok güzeldi . Birçok konuda ders çıkardım . Her sayfası o kadar güzel ve etkileyiciydiki bazı yerlerde duygularıma hakim olamadım bence herkes okumalı.

 37. 8 ay önce

  Ben bu kitaba bayıldım. Özellikle ilk olarak verdiği öyküleri en son Sait in yaşadıklarında birleştirmesi harika olmuş . Bu 4 kitap arasından en beğendiğim bu oldu . Ayrica çok akıcı bir kitapti . Çok beğendim.

 38. 8 ay önce

  Kitap bence digerlerine gore cok daha akiciydi

 39. 8 ay önce

  Kitap bence digerlerine gore cok daha akiciydi.

 40. 8 ay önce

  Kitap çok güzeldi diğer 3 kitaba göre daha güzel ve sürükleyiciydi

 41. 8 ay önce

  Kitap umudumuzu kaybetmememizi, hayal kurmaktan vazgeçmememizi anlatan bir kitap, kitabın her bölümü ayrı ayrı güzeldi, ben kitabı sıkılmadan okudum. Sait’in yaşadığı her zorluğa karşı pes etmeyip en sonunda her ne için çabaladıysa amacına kavuşması ve köye gelip çocuklara umut olması çok güzeldi, kitabın her bölümü anlamlıydı. Bu kitaptan kendi hayatıma dersler çıkarttım. Mükemmel ve çok anlamlı kitap.

 42. 8 ay önce

  Öykü kitaplarını pek sevmem ama bu kitap gerçekten güzeldi.Kitap insana umut aşılayacak ve günün sonunda bir ders çıkartılacak cinsten.Ayrıca kitabın kapağındaki “Umut eden bilmez ki kendisininde başkalarının umudu olduğunu” sözü çok anlamlı ve doğruydu .Yani genel olarak beğendiğim bir kitap oldu.

 43. 8 ay önce

  Kitap güzel ve akıcıydı.Her sayfasından ders çıkarılabilir.Umut öyküsünden yola çıkılarak yazılması ve hayal kurmanın,umut etmenin önemini anlatması kitabın en sevdiğim yanı oldu.Sait Öğretmenin zar zor okuyarak edindiği mesleği ile atandığı köyde ki çocuklara umut olması.Her yaşa hitap eden güzel bir kitap.

 44. 8 ay önce

  Gerçekten çok sürükleyici bir kitap. Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.

 45. 8 ay önce

  Kitap en başta biraz kafamı karıştırdı ama sonra anladım . Kişileri tek tek tanıtması çok hoşuma gitti.

 46. 8 ay önce

  Kitap en başta biraz kafamı karıştırdı ama sonra anladım . Kişileri tek tek tanıtması hoşuma gitti.

 47. 8 ay önce

  Gerçekten beni de duygulandırdı beni de Abdullah, Mehmet ve sait in yaşanmışı üzdü babaları ölünce en azından sait çabalayarak öğretmen oluyor diğerlerinin içinde okuyamadıkları için üzüntü kalıyor köye sait öğretmen gelince diğerlerinin geç de olsa hayallerini gerçekleştiriyor. Kimse hayal etmeyi ve onun için çabalamayı bırakmamalıdır.

 48. 8 ay önce

  Gerçekten çok sürükleyici ve akıcıydı bayıldım.

 49. 8 ay önce

  Bu kitap benim umut kaynağım oldu diyebilirim. Kitabı ilk elime aldığımda kitabın fazla sıkıcı olduğunu düşünmüştüm fakat bu kitabın ilk bölümünü okuduktan sonra önyargılı düşüncelerim de kayboluverdi. Yani kitabı çok zevkle ve öğretmenlerin ve eğitim in ne kadar önemli olduğunu anladım.

 50. 8 ay önce

  kitap eğlenceli bir kitap değildi ve çok sıkıcıydı

 51. 8 ay önce

  Kitap çok akıcı ve hoştu 1 günde bitirdim akıcılığından

 52. 8 ay önce

  Kitap çok akıcı ve hoştu 1 günde bitirdim akıcılığından aynı hayaller peşinden koşan insanlar çok güzel bir şekilde kitaba aktarılmıştı

 53. 8 ay önce

  Kitap çok akıcı ve hoştu 1 günde bitirdim akıcılığından aynı hayaller peşinden koşan insanlar çok güzel bir şekilde kitaba aktarılmıştı önyargı ile yaklaşmıştım kitaba ama arkadaşlarımdan gelen tavsiyelerle birazda olsun önyargımı yıkmış ve kitaptan zevk almaya başlamıştım

 54. 8 ay önce

  Bence kitap çok güzeldi.Hayal kurmanın öneminden bahsediyor ve kitap gerçekten duygulandırdı bir kitap gayet güzeldi.

 55. 8 ay önce

  Bence kitap çok güzeldi. Başkalarının da okumasını tavsiye ederim .

 56. 8 ay önce

  Öğretmenim öncelikle kitap gerçekten insanı duygulandıran hoş bir kitap.Kötü bir çocukluk geçirmiş olan Sait öğretmenin kendi yapamadığı şeyleri öğrencilere yaptırması kitaptan güzel bir ders çıkarmama yaradı.Elimizdekilerin kıymetini bilmeli Allah’a şükür etmeliyiz kendimizin kötü dediğimiz hali neredeyse hiç birşey.Kitap akıcı ve çok güzel,duygusal ve okuma zevki verdiren bir kitap.

 57. 8 ay önce

  Kitap çok güzeldi bize umudumuzu asla yitirmemiz gerektiğinden ve hayal kurmaktan vazgeçmememiz gerektiğinden bahsediyordu. Ayrıca akıcı ve sürükleyiciydi gerçekten çok beğendim.

 58. 8 ay önce

  Kitap güzeldi kitapda umudunu ve hayallerinden vazgeçmemeni anlatiyordu zorluklar içinde büyüyen sait öğretmenin hayatı, yaşamı,hikayesi anlatılıyordu, öğrenmekten vazğeçmemesi, kendisinin yapamadığı şeyleri başka çocuklar yapması için cabar harcaması gerçekten güzeldi herkes bunu yapmaz kitap genel mağnada güzeldi

 59. 8 ay önce

  Kitabı beğendim çübkü okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu bizim elimizdeki imkanların başka çocuklarda olmadığını annesiz babasız yaşıyan çocukların olduğunu bize öğretti

 60. 8 ay önce

  Kitap çok anlamlı bir kitaptı ben okurken duygulandım. Kitapta Sait öğretmenden ve köydeki insanların ortak hayallerinden bahsediyor. Kitapta Abdullah,Mehmet,Fahrettin,Muhtar, Emine ve Sait öğretmen. Bunların hikayelerinden ben en çok Mehmet’i hikayesini beğendim. Tabi bu hikayeleri okurken üzüldüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir